top of page

Авторка

Ганна Вячеславівна Бондар - архітекторка та арт-менеджер за фахом, народилася в 1975 році в місті Києві.

Закінчила Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури за фахом «мистецтвознавство - організація та управління художньою культурою», Київський Національний університет будівництва та архітектури та Національний університет «Львівська Політехніка» за фахом «архітектор».

Має величезний практичний досвід в організації та проведенні архітектурних конкурсів та конкурсів розвитку територій. Її діяльність вже 19 років пов'язана із практикою організації та проведення архітектурних та містобудівних конкурсів - це координація декількох міжнародних конкурсів в Києві, а також загальноміських фестивалів.

Координаторка конкурсів: ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ / TERRA DIGNITAS, КРАЙКА, КОНТР/АКТ, ХРЕЩЕННЯ РУСІ, ПАРК ПОЧАЙНА, TERMOSolution

Незалежний експерт конкурсу: Меморіал Героїв Небесної Сотні - Музей Революції Гідності (м. Київ)

Участь в організації конкурсів: ІНТЕР*YEAR , Конкурс молодих архітекторів CANactions 
Учасниця конкурсів: Інтер’єр майбутнього, ТПК
Членкиня журі конкурсів: ТЕРИТОРІЯ МАЙДАНУ (Полтава), IQ PUBLIC
ART (Київ), ПАРК ГЕРОЇВ УКРАЇНИ (Київ), СОБОРНА ПЛОЩА (Миколаїв), голова журі ПАРК ПОЧАЙНА (Київ), МАЙДАН НЕЗАЛЕЖНОСТІ (Хмельницький), НОВИЙ ПОДІЛ (Київ).
Головна редакторка-упорядниця конкурсних завдань: TERMOSolution, КРАЙКА, ХРЕЩЕННЯ РУСІ, ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ/TERRA DIGNITAS, КОНТР/АКТ, ПАРК ПОЧАЙНА

Інші проекти:

координатор стратегічної ініціативи Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року «Дніпровська перлина» (2012-2013), міського проекту реновації історичного середовища на Подолі та Дніпровських схилах «Київ Самобутній» (2013-2015), куратор фестивалю міських проектів «PROмісто» (Київ) (2015), проектного семінару «Право на місто» (Київ) (2015).

 

В 2015-2016 роках виконувала обов’язки головного архітектора міста Києва.

Побажання читачам

Ми маємо спільними зусиллями поширювати демократичні процедури в архітектурі та в галузі розвитку територій та запроваджувати конкурсну практику в необхідних випадках.

Дана книга є власною ініціативою і не претендує на всебічність огляду конкурсної практики в Україні останніх років. Я сподіваюся, що книга збурить дискусію, організатори конкурсів в інших містах України приєднаються до даної ініціативи та доповнять дані рекомендації власним досвідом.

В результаті такої спільної роботи ми зможемо надати рекомендації щодо змін до конкурсного законодавства і виробити правила та принципи проведення конкурсів, які будуть відповідати європейським нормам. Спільними зусиллями ми створимо синопсис конкурсної практики незалежної України, що допоможе майбутнім поколінням приймати більш зважені та професійні рішення в розвитку міського простору наших прекрасних українських міст.

 

Буду рада отримати Ваші зауваження та пропозиції щодо покращення конкурсної практики та Ваші власні історії про організацію конкурсів або участь в них в Україні та інших країнах світу в розділі КОНТАКТИ

фото: Анатолій Німцов

bottom of page